سرخط خبرها

هیچ کدام از شهرداران شهرستان عسلویه ساکن شهرستان نیستند

هیچ کدام از شهرداران شهرستان عسلویه ساکن شهرستان نیستند
 عصر عسلویه کسب اطلاع کرد که هیچ کدام از شهرداران چهار شهر عسلویه ، نخل تقی، بیدخون و چاه مبارک به همراه خانواده در شهرستان ساکن نیستند. 

 به گزارش عصر عسلویه : مدارك و رشته های تحصیلی مرتبط شهرداران توسط وزیر كشور متناسب با درجه شهرداری طبق دستورالعملی تعیین می شود، كلیه كسانی كه در زمان تصویب این آیین‌نامه در سمت شهردار مشغول انجام وظیفه بوده یا توسط شورای شهر انتخاب و در انتظار صدور حكم می باشند و از نظر تحصیلات و سوابق اجرایی، واجد شرایط لازم برای تصدی سمت شهردار در شهر مربوط نباشند تا زمان تصدی در سمت مذكور در آن شهر از شرایط تحصیلی و سوابق اجرایی مندرج در این آیین‌نامه معاف هستند.

 ملاك تشخیص جمعیت هر شهر را آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسكن عنوان میباشد ، طبق تبصره ماده 4 این آیین نامه شهردار نباید هیچ‌گونه بدهی قطعی معوق نسبت به شهرداری كه می خواهد تصدی آن را به عهده بگیرد، داشته باشد.

متاسفانه شهرداران چهار شهر عسلویه همراه با خانواده در شهرستان سکونت ندارند ، سكونت شهرداران در شهرهای محل خدمت موجب آشنایی بهتر آنان با نارسایی ها و درك بهتر مشكلات مردم می شود.

 بر اساس آیین نامه اجرایی جدید، شهرداران باید از تاریخ اشتغال به كار تا زمانی كه در این سمت انجام وظیفه می‌ نمایند در داخل محدوده آن شهر سكونت و اقامت داشته باشند، همچنین نحوه احراز سكونت شهردار و خانواده وی توسط وزارت كشور قبلا ابلاغ شده است.

طبق ماده 80 بند 10 
تأیید صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری که هر شش ماه یک بار توسط شهرداری تهیه می شود و انتشار آن برای اطلاع عموم برسانند و همچنین ارسال نسخه ای از آن به وزارت کشور باید انجام شود. /عصر عسلویه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش