سرخط خبرها

گره عوارض آلایندگی شهرداری ها و دهیاری های بوشهر باز شد؟

گره عوارض آلایندگی شهرداری ها و دهیاری های بوشهر باز شد؟
به گزارش عصر عسلویه به نقل از خلیج فارس:درست یا اشتباه، شهرداری و دهیاری های استان بوشهر برای امورات جاری خود به عوارض آلایندگی وابسته شده اند؛ عوارضی که البته توقع می رود صرف اقداماتی برای کاهش آثار آلایندگی ها شود.

 حدود دو سال است که اعتبارات مرتبط با عوارض آلایندگی پرداخت نمی شود، با توجیه اینکه قانون تغییر کرده و فرمول تازه ای برای تاثیرپذیری هر منطقه از آلایندگی ها درنظر گرفته شده که باید توسط سازمان محیط زیست نهایی و فرمول آن به امور مالیاتی ارسال تا از صنایع آلاینده وصول شود.

برآوردهای رسمی نشان می دهد حدود 3 هزار میلیارد تومان عوارض آلایندگی استان طی این مدت پرداخت نشده است، رقمی که اگر توسط شهرداری و دهیاری ها صرف پروژه های پایدار، مولد و موثر گردد، می تواند عمران شهری و روستایی استان را متحول کند.

اخیرا رییس کل دادگستری استان خبر از رفع مشکل پرداخت عوارض آلایندگی داده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان در پاسخ به درباره اینکه سرنوشت وعده رییس کل دادگستری به کجا رسید؟ بیان کرد: این خبر درست است، چون قرار شده تا محیط زیست زیرساخت های محاسبه عوارض آلایندگی با قانون جدید را فراهم کند، فعلا نیم درصد عوارض صنایع آلاینده استان وصول شود که شناسایی و وصول شرکت های مربوطه را آغاز کرده ایم.

محمدجواد رستمی ادامه داد: امیدواریم تا قبل از پایان سال بتوانیم این مبالغ را میان شهرداری و دهیاری های استان توزیع کنیم. البته قبل از اصلاح قانون یک درصد درآمد صنایع آلاینده به عنوان عوارض آلایندگی دریافت می شد که فعلا نیم درصد آن اخذ می شود تا سازمان محیط زیست فرمول و ساختار نهایی را مشخص کند./خلیج فارس
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش