سرخط خبرها

شهردار عسلویه: وضعیت تامین اعتبارات شهرداری عسلویه عادلانه نیست

شهردار عسلویه: وضعیت تامین اعتبارات شهرداری عسلویه عادلانه نیست
مهندس غلامزاده فرد شهردار عسلویه گفت: وضعیت تامین اعتبارات این شهر عادلانه نیست چراکه عسلویه با وجود جمعیت حدود ۵۰ هزار نفری، اعتبار ارزش افزوده آن براساس ۱۳ هزار جمعیت شهری محاسبه و بسیار اندک بوده و اعتبارات آلایندگی آن نیز با وجود قرارگیری در کانون فعالیت‌های صنعتی در ۲ سال گذشته پرداخت نشده است.


به گزارش عصر عسلویه به نقل از ایرنا:“مسعود غلامزاده فرد ” روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: اکنون شهرداری عسلویه به چندین برابر جمعیت شهر خدمات دهی دارد ولی در محاسبه وضعیت اعتبارات، جمعیت کارگری و تلاشگر عرصه صنعت در این شهر دیده نشده است.

 

وی بیان کرد: با این وضعیت اعتباری، بدهی‌های انباشته سنواتی و همچنین وجود موانع و مشکلاتی غیرقابل عنوان، اکنون شهرداری و شهروندانی با مشکلاتی عدیده دست و پنج نرم می‌کنند.

 

شهردار عسلویه تصریح کرد: با وجود همه مشکلات عنوان شده انتظار می رود با افزایش سهم اعتبارات ارزش افزوده و همچنین از سرگیری پرداخت اعتبارت آلایندگی به شهرداری های استان، شاهد تحولی چشمگیر در وضعیت شهرداری شهرستان عسلویه باشیم.

 

وی افزود: در شهرداری بخش قابل توجهی از درآمدهای داخلی با صدور مجوز پروانه‌های ساختمانی تامین می‎‌شود ولی با این وجود در ۶ ماهه اخیر و از زمان روی کار آمدن مدیریت جدید حتی یک درخواست پروانه ساختمانی به شهرداری عسلویه ارسال نشده است.

غلامزاده فرد بیان کرد: با این حال در چهار ماهه ابتدایی سال گذشته ۳۲ پروانه ساختمانی صادر شده که بخشی از آنها خارج از چارچوب و ضابطه بوده است.

 

وضعیت تامین اعتبارات شهرداری عسلویه عادلانه نیست

 

شهردار عسلویه ادامه داد: با توجه به کاهش شدید منابع درآمد شهرداری از محل صدور پروانه‌های ساختمانی به دلیل یک سری محدودیت‌های قانونی، انتظار می‌‎رود بازنگری در طرح شهر عسلویه در آینده نزدیک محقق شود.

 

وی اضافه کرد: در حوزه خدمات شهری مشکلات زیادی در شهر عسلویه وجود داشته که با تلاش همکاران اقدام‌های بسیار خوبی در این حوزه انجام شد و رضایت مندی حداقلی برای شهروندان محقق شده است.

 

غلامزاده فرد افزود: اینجانب به عنوان شهردار از خدمات شهرداری رضایت ندارم چراکه باور دارم باید با تامین اعتبارات مورد نیاز خدمات شهرداری عسلویه بسیار پررنگ و بیشتر باشد.

 

آغاز عملیات اجرایی هفت طرح عمرانی شهرداری عسلویه

 

شهردار عسلویه بوشهر تصریح کرد: با این حال اکنون عملیات اجرایی هفت طرح عمرانی در شهرداری عسلویه با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرایی شده که براساس برنامه باید تا پیش از سال نو به اتمام برسند.

 

وی با اشاره به خرید نیمکت، سطل و مخزن‌های زباله و جانمایی در سطح شهر اظهار کرد: نصب سایبان در خط ساحلی با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار، پیاده‌راه سازی و پارک ساحلی، پارک و اسکله تفریحی، پارک ساحلی انتهای چهارشنبه بازار، سنگفرش معابر شهری از جمله خیابان فرهنگ از جمله طرح‌های عمرانی عملیاتی شده در شهرداری عسلویه است.

 

غلامزاده فرد تاکید کرد: هیچکدام از این اقدام ها مورد رضایت مدیریت شهری عسلویه نیست چراکه اعتقاد داریم در عسلویه به عنوان پایتخت انرژی نباید دغدغه کوچه خاکی، سنگفرش و پارک داشته باشیم.

وی افزود: شهرداری عسلویه با ۲۰ سال سابقه و اعتبار بسیار خوبی که در گذشته این شهر وجود داشته هم اکنون بیشتر خط ساحلی این شهر چهره توسعه نیافته ای دارد که چنین شرایطی زیبنده این شهر صنعتی گردشگری نیست.

 

شهردار عسلویه عنوان کرد: در حوزه ترافیک نیز با مصوبه شورای ترافیک اصلاح سرعت کاه‌ها و همچنین رنگ آمیزی خطوط عابر پیاده در دستور کار شهرداری قرار داشته و بزودی عملیاتی می شود.

غلامزاده عنوان کرد: انتظار است در تدوین بودجه سال آینده شهرداری با کمک کارشناسان شهرداری، شورای شهر، نخبگان و شهروندان خدمات بسیار ارزنده‌ای به شهروندان عرضه شود.

 

وی یادآور شد: بابت همه کاستی های موجود در شهر عسلویه، از مردم قدردان، مهربان و خوب این شهر عذرخواهی می کنم اما قول می دهم که با همکاری شورای شهر و مردم بتوانیم مشکلات را یکی پس از دیگری رفع کنیم.
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش