سرخط خبرها

تفاهم‌نامه همکاری فی مابین پتروشیمی پارس و شرکت های دانش بنیان داخلی امضا شد/ پتروشيمي پارس حامي شركت هاي دانش بنيان

تفاهم‌نامه همکاری فی مابین پتروشیمی پارس و شرکت های دانش بنیان داخلی امضا شد/ پتروشيمي پارس حامي شركت هاي دانش بنيان
در حاشیه مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه داخلی نفت، گاز و پتروشیمی پارس جنوبی، آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شرکت پتروشیمی پارس و ۵ شرکت دانش بنیان داخلی برگزار شد.

در این رویداد مهندس سیاوش میرحاجی با اشاره به الزام شرکت پتروشیمی پارس به تامین احتیاجات خود از تولیدکنندگان داخلی گفت: کشورهای پیشرفته امکان ندارد که تولید فناوری، صنعت و تجهیزات حیاتی خود را به دیگران بسپارند بر این اساس ما مأمور به تولید فناوری و تجهیزات مورد نیازمان هستیم.   

مدیرعامل پتروشیمی پارس در بخشی دیگر از سخنان خود به دغدغه های رهبر معظم انقلاب اشاره کرده و تاکید داشتند: صنعت گران داخلی نبایست خود را به مهندسی معکوس و تولید آن چه که هم اکنون در صنعت از آن استفاده می شود محدود کنند بلکه می بایست یک گام جلوتر از نیازهای صنایع قدم برداشته و راساً استفاده از فناوری های کاربردی و امکان پذیر را در فرآیندها پیشنهاد دهند.

وی افزود: درصورتیکه به دغدغه های رهبر انقلاب جامه عمل پوشانده شود می توان امیدوار بود که همچون برخی فناوری های نظامی که هم اکنون بومی سازی شده و به دیگر کشورها صادرشان کرده ایم در این مورد نیز به حدی از خودکفایی برسیم که کشورهای خارجی نیز بما احتیاج پیدا کنند.

در پایان این مراسم ۵ تفاهم نامه همکاری مشترک میان شرکت پتروشیمی پارس و شرکت های دانش بنیان آرتا صنعت آرسن، شرکت صنایع پنتان شیمی، طاها قالب طوس، فراسازان پیچ گستر پارس و آتی ساز فناوری به امضای طرفین رسید.

گفتنیست پانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پارس جنوبی با حضور ۱۶۰ شرکت داخلی و با حمایت شرکت پتروشیمی پارس طی روز گذشته توسط وزیر محترم کشور، استاندار بوشهر و جمعی از مسئولین ارشد کشوری و استانی رسما کار خود را آغاز نمود./ پترونا

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش