سرخط خبرها

برای تغییر وضع موجود رأی می دهیم/ نامزدها مراقب باشند برای پیش گرفتن از هم کسی را نسوزاند!

برای تغییر وضع موجود رأی می دهیم/ نامزدها مراقب باشند برای پیش گرفتن از هم کسی را نسوزاند!
یاداشت:علی ملک‌پور - فعال رسانه ای شهرستان عسلویه مراقب باشید كسی نسوزد! هر چه به زمان برگزاری انتخابات دوازدهم مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر نزدیك می‌شویم تب و تاب داوطلبان و هواداران‌شان افزون بر گذشته می‌شود.


این موضوع بی‌گمان از ویژگی‌های انتخابات می‌باشد و باعث گرم شدن تنور این رویداد مهم خواهد شد، اما گاهی به واسطه بی‌تدبیری و منیت‌ها این تنور چنان گرم شده که حرارت آن همه را خواهد سوزاند و تبعات منفی هم برای نظام به همراه خواهد داشت.

 

یقینا داوطلبی که برای جلب رای مردم مدام از قانون سخن می‌گوید باید در عمل هم قانون را تکریم نموده و خود و هوادارن خود را هم مکلف به تبعیت از آن نماید.

 

امروز بیگانگان گوش‌های خود را تیز کرده و مترصد ضبط و ثبت سخنان مسئولین ما هستند تا از میان آن‌ها کلمه‌ای متمایل به اهداف خود و در تقابل با انتخابات و نظام بربایند و با داستان‌سرایی زمینه ایجاد نا امیدی در بین مردم را فراهم نمایند و بی‌گمان هنگامی که یاس و ناامیدی در جامعه منتشر شد نوعی بی‌رغبتی در بین مردم بروز خواهد یافت و همین موضوع کاهش مشارکت در انتخابات را رقم خواهد زد و در نهایت این بدخواهان هستند که بیش‌ترین بهره‌برداری را از شرایط پیش آمده خواهند برد.

 

امروزه با توجه به مشکلاتی که به واسطه تحریم‌های ظالمانه دشمنان و البته برخی سوء مدیریت‌ها و کج‌روی‌های اقتصادی گریبان‌گیر نظام و ملت شده است فشارهای روحی و روانی مردم و به ویژه نسل جوان را احاطه نموده است‌، اما دلبستگی به نظام و انقلاب و رهبری و همچنین اعتماد به مسئولین لایق و دلسوز مانع قطع امید آن‌ها به آینده درخشان شده که در راستای تقویت این امیدواری همه باید تلاش نموده و از بیان سخنانی که باعث دلسردی بیش‌تر مردم می‌شود خودداری و دستاوردهای نظام را پاس بدارند. مسئولین باید در صدد رفع مشکلات و رفع موانع هرچه بهتر کردن زندگی مردم از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

تنور انتخابات در حال داغ شدن است اما باید مراقب باشیم که کسی سوخته نشود، باید انتقاد منصفانه‌، سازنده و دلسوزانه را جایگزین منیت و غرض‌ورزی و کینه‌توزی نماییم، باید اخلاق انتخاباتی را رعایت نموده و به جای بد‌اخلاقی، هتاکی و الصاق برچسب‌های ناچسب در مقابل نقدها و نظرات، عاقلانه و منطقی پاسخگو باشیم و پاسخ قلم و اندیشه را با اندیشه دهیم.

 

بی‌شک حب دنیا و صندلی مجلس چنان ارزش ندارد که برای جلب توجه و گرفتن رای بخواهیم مردم را با قول های بدون عمل و حرف های بی ثمر دلسرد و نا امید کنیم و تخم کینه و بدبینی به نظام را در دل‌شان بکاریم که یقینا تاب و طاقت مردم هر چقدر هم ماخوذ به حیا باشد، حد و اندازه دارد.

 

یقینا در شرایط حساس کنونی حضور گسترده مردم در این رویداد سیاسی نسبت به ورود افراد به مجلس از اهمیت بیش‌تری برخوردار است و همه داوطلبان حاضر در صحنه صلاحیت دارند و در نهایت مردم باید از بین آن‌ها اصلح را انتخاب نمایند بی شک همین مردم عملکرد داوطلبان و هوادارن آن‌ها را رصد کرده و به آن‌ها نمره خواهند.
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش