سرخط خبرها

وعده هایی که در بزرگترین آروماتیک ایران محقق می شوند/ رشد 130 درصدی همکاری با شرکت های فناور و دانش بنیان در پتروشیمی نوری

وعده هایی که در بزرگترین آروماتیک ایران محقق می شوند/ رشد 130 درصدی همکاری با شرکت های فناور و دانش بنیان در پتروشیمی نوری
مشارکت و حضور فعال شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در پروژه‌ها و فعالیت‌های اجرایی شرکت پتروشیمی نوری، در سال 1402 با رشدی چشمگیر همراه بوده است. 

به گزارش عصر عسلویه :دکتر حمید رجایی مدیر امور توسعه محصول، فناوری و نوآوری شرکت پتروشیمی نوری ضمن اعلام این خبر گفت: واگذاری پروژه‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان در سال 1402 در مقایسه با سال 1401 با رشد بیش از 130 درصدی همراه بوده که رقمی بی سابقه و کم نظیر است. 
مدیر امور توسعه محصول، فناوری و نوآوری شرکت پتروشیمی نوری با اشاره به اهمیت همکاری دو سویه بین صنعت و شرکت های فعال در حوزه ی فناوری و دانش یادآور شد؛ شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی، توانستند با حمایت شرکت پتروشیمی نوری، در بخش‌های مختلفی از جمله طراحی و تولید قطعات و تجهیزات مکانیکی، برق و ابزار دقیق، تولید کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی، شیرین‌سازی ترکیبات سنگین و زیرو فلرینگ با این شرکت همکاری داشته باشند. 

دکتر رجایی با اشاره به افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و حجم مبالغ قرارداد آنها در بخش‌های طراحی، ساخت و اجرای پروژه‌ها گفت: حجم ریالی قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت پتروشیمی نوری در سال 1401 نزدیک به 12 هزار میلیارد ریال بوده است که این رقم تا پایان سال 1402 با افزایش بیش از 130 درصدی، به بیش از 28 هزار میلیارد ریال خواهد رسید.

وی هدف گذاری بزرگترین آروماتیک ایران برای تداوم همکاری و توسعه حضور شرکت های دانش بنیان در سال 1403 را در سطحی بسیار بالاتر دانست و افزود: چشم انداز ما در امور توسعه محصول، فناوری و نوآوری شرکت پتروشیمی نوری استفاده حداکثری از ظرفیت سازندگان مطرح داخلی و توانمندسازی آنان در جهت تداوم تولید و رفع تنگناهای احتمالی آن و نیز گسترش سبد محصولات با ارزش افزوده بالاتر است. 

گفتنی است در نمایشگاه «پتروکِم» 18 قرارداد و تفاهم‌نامه‌ی جدید بین شرکت پتروشیمی نوری و شرکت‌های دانش‌بنیان به امضاء خواهد رسید.
نمایشگاه پتروکم با شعار «حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش» در روزهای 24 تا 26 بهمن ماه در جزیره کیش برگزار می‌شود.
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش