سرخط خبرها

بودجه شورای راهبردی پتروشیمی‌ها، حق مردم جنوب استان بوشهر

بودجه شورای راهبردی پتروشیمی‌ها، حق مردم جنوب استان بوشهر
عصر عسلویه :منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی، به عنوان یکی از بزرگترین قطب‌های صنعتی کشور، همواره با چالش‌هایی در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال ساکنان بومی منطقه روبرو بوده است. یکی از مهم‌ترین ابزارها برای تحقق این مسئولیت‌ها، بودجه شورای راهبردی پتروشیمی‌ها است که از محل سود شرکت‌های پتروشیمی مستقر در این منطقه تامین می‌شود.
 

برخی معتقدند که این بودجه باید صرفاً در راستای توسعه و عمران منطقه و رفع نیازهای مردم بومی هزینه شود، در مقابل، عده‌ای دیگر، نگاهی فرامنطقه‌ای به این موضوع دارند و معتقدند که این بودجه می‌تواند برای حل مشکلات کلان استان و کشور نیز به کار گرفته شود.

اما واقعیت این است که مردم جنوب استان بوشهر، حق مسلمی بر این بودجه دارند. آنها سال‌هاست که در سایه آلودگی‌های صنعتی و تبعات اجتماعی حضور پتروشیمی‌ها زندگی می‌کنند و از بسیاری از امکانات رفاهی و اجتماعی محروم هستند.

بودجه شورای راهبردی پتروشیمی‌ها، فرصتی برای جبران این محرومیت‌ها و ارتقای سطح زندگی مردم جنوب استان است.

این بودجه باید در زمینه‌های مختلفی مانند:

توسعه زیرساخت‌های آموزشی و بهداشتی
ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان بومی
آبرسانی به روستاها و رفع مشکلات زیست محیطی
حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی
تقویت بنیه اقتصادی و معیشت مردم
به کار گرفته شود.

هرگونه انحراف از این مسیر و استفاده از این بودجه برای مصارف غیرمرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی، ظلمی آشکار به مردم جنوب استان بوشهر خواهد بود.

مسئولان و مدیران شرکت‌های پتروشیمی باید به این نکته توجه داشته باشند که این بودجه، متعلق به مردم این منطقه است و باید در راستای رفاه و آسایش آنها هزینه شود.

در غیر این صورت، مردم حق اعتراض و مطالبه حقوق خود را دارند.

در پایان، لازم است به این نکته نیز اشاره شود که شفافیت در عملکرد شورای راهبردی پتروشیمی‌ها و ارائه گزارش‌های دقیق و مستند به مردم، از ضروریات است.

مردم حق دارند بدانند که این بودجه چگونه و در چه زمینه‌ای هزینه می‌شود.

شفافیت و پاسخگویی، ضامن اعتماد مردم و جلب رضایت آنها خواهد بود.دریا کنار
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش