سرخط خبرها

راه‌اندازی اتاق وضعیت و واکنش سریع حجاب در فرمانداری عسلویه.

راه‌اندازی اتاق وضعیت و واکنش سریع حجاب در فرمانداری عسلویه.
عصر عسلویه: برگزاری جلسه ستاد عفاف و حجاب در راستای دستور العمل وزارت کشور

به گزارش عصر عسلویه به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری عسلویه جلسه ستاد عفاف و حجاب در راستای دستورالعمل وزارت کشور به ریاست سید علی هاشمی فرماندار و با حضور اعضای ستاد در محل دفتر فرماندار عسلویه برگزار شد. 
 
این جلسه با موضوع صیانت از حریم عفت عمومی(عفاف و حجاب ) و مقابله با هرگونه هنجار شکنی برگزار شد.

فرماندار عسلویه با اشاره به مشاهده برخی از مصادیق بدحجابی در شهرستان بیان کرد: بحث پیشگیری از بی‌حجابی در ستاد امر به معروف وجود دارد کلیه دستگاه‌ها باید از ارائه خدمات افراد بی‌حجاب خودداری نمایند و اگر به هر دلیل خدمات به افراد مذکور داده شود رئیس دستگاه مرتکب ترک فعل شده و باید در این زمینه پاسخگو باشد.

سید علی هاشمی گفت: تذکر لسانی و امر به معروف به ویژه در مسئله حجاب و عفاف از وظایف همگانی است و با توهین کنندگان به آمرین معروف به جد برخورد خواهد شد.

نماینده عالی دولت درشهرستان اظهار داشت: برای اجرای موارد مربوط به مسئله عفاف و حجاب ، تشکیل کمیته های همکاری فراجا،اداره فرهنگ و ارشاد،شهرداری،اداره صمت و... ضروری میباشد. همچنین برگزاری برنامه های تشویقی ، همایش کنشگران فعال مردمی عفاف و حجاب در شهرستان با موضوع تشویق کارکنان محجبه شهرستان، و اولویت در ارائه خدمات به خانم های با حجاب شهرستان در دستور کار دستگاها قرار گیرد.

هاشمی تاکید کرد : در خصوص افرادی که در وسایل نقلیه اقدام به کشف حجاب نموده اند ، برخورد لازم توسط فراجا صورت گیرد. 

وی در پایان از راه‌اندازی اتاق وضعیت و واکنش سریع حجاب در فرمانداری شهرستان خبر داد.

هاشمی گفت مردم و مدیران دستگاه های اجرایی با ورود به سامانه عین به آدرس https://Www.ayn.ir می‌توانند گزارشات میدانی خود را در سامانه مذکور بارگزاری کنند تا در اسرع وقت مسئولین مربوط موضوع را پیگیری نمایند.

وی تاکید کرد: شهرداران ، دهیاران ، هتل داران ، پایانه های حمل و نقل ، فرودگاه ، متصدیان مراکز خرید و اصناف ، صنعت و معدن ، میراث ، تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد، فراجا ، بسیج نسبت به ترویج عفاف و حجاب و اقدامات پیشگیرانه کشف حجاب و بد حجابی تمهیدات لازم را اتخاذ و گزارشات و اقدامات را در پلتفرم عین بارگذاری نمایند.
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش