سرخط خبرها

مسئولین پتروشیمی بوشهر در جذب ، نیروهای بومی را اولویت قرار دهند / حق بندر شیرینو که در محاصره صنعت است بیشتر از اینهاست

مسئولین پتروشیمی بوشهر در جذب ، نیروهای بومی را اولویت قرار دهند / حق بندر شیرینو که در محاصره صنعت است بیشتر از اینهاست

مسئولین پتروشیمی بوشهر در جذب ، نیروهای بومی را اولویت قرار دهند / مسئولان سیاسی مطالبه دیرینه و بحق بندر بزرگ شیرینو و ارتقاء آن به شهر را تسریع و عینیت بخشند / حق بندر شیرینو که در محاصره صنعت است بیشتر از اینهاست

حجت الاسلام محمود محمودی امام جمعه شهرستان کنگان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به جذب آتش نشان توسط پتروشیمی بوشهر بیان کرد: مسئولان مربوطه در جذب با توجه به میزبانی منطقه از صنعت ، جوانان بومی منطقه را اولویت قرار دهند.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود به انتظار چندین ساله مردم بندر بزرگ شیرینو در خصوص ارتقاء روستا به شهر اشاره و عنوان کرد: مقامات سیاسی در کشور ، استان و شهرستان با جدیت بیشتری این مطالبه به حق و مردمی را به سرانجام برسانند.

 

وی به محاصره شدن روستای شیرینو توسط صنعت از جمله چندین پتروشیمی گفت: این حق مردم شیرینو است که در حوزه های مختلف توسط صنعت مورد توجه قرار گیرند.

امام جمعه کنگان به ناراحتی و گلایه مردم شهر بنک از وضعیت آب شرب شهری اشاره کرد و گفت: مسئولان حل مشکل آب شرب شهر بنک را در اولویت قرار دهند.

خطیب جمعه کنگان افزود: مقامات مربوطه در احداث آب شیرین کن شهر بنک سرعت عمل داشته باشند.

امام جمعه کنگان با تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) و بیان فضایل و مناقب آن امام همام، یادآور شد: یکی از وظایف مستمره امت اسلام نسبت به اهل‌بیت(ع) این است که معرفت خود را نسبت به آنها بالا ببریم که راه رسیدن به معرفت حکمت و تزکیه همین است.

حجت الاسلام محمودی با اشاره به روز عرفه و عظمت این روز بزرگ در روایات، خاطرنشان کرد: عرفه روز عرفان نظری و روز معرفت الله و روز پروا نمودن است تا زمینه پرواز برایمان فراهم شود.

وی با اشاره به ۶ تیر ماه سالروز سوء قصد به رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: خواست خدا حفظ این ذخیره الهی بود تا کشتی انقلاب را در دریای نامتلاطم به خوبی ناخدایی کند.

امام جمعه کنگان با گرامیداشت سالروز شهادت شهید آیت الله بهشتی و یاران باوفایش و نکوداشت هفته قوه قضائیه، یادآور شد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، هفت تیر نشان داد ضربه سنگین و سهمگین نمی‌تواند نظام سیاسی ما را از هم بپاشد.

حجت الاسلام محمودی، قوه قضائیه را یکی از ارکان مهم کشور دانست و گفت: از افتخارات نظام دینی این است که قوه قضائیه در آن زیر نظر ولی فقیه مشروعیت دارد.

وی تأکید کرد: دستگاه قضایی بایستی از طریق مبارزه قاطع با مظاهر فساد درون دستگاهی و برون دستگاهی، حمایت قاطع از آمران به معروف و ضابطین قضایی، تلاش گسترده برای پیشگیری از جرم و مبارزه با هنجار شکنان، امید مردم را زنده و اعتماد آنها به نظام را بیشتر کند.

امام جمعه کنگان به تشریح اهمیت مسئله اوقات فراغت و ضرورت برنامه ریزی مطلوب و هدفمند برای تابستان توسط نهادهای فرهنگی پرداخت و اظهار کرد: متولیان امر با هماهنگی شورای فرهنگ عمومی زمینه کمیت و کیفیت بخشی به برنامه‌ها و کلاس‌های تابستانی به‌ویژه در حوزه دینی و قرآنی را فراهم نمایند.

حجت الاسلام محمودی با گرامیداشت شهدای جمعه خونین مکه به برنامه‌های حج در سال‌های اخیر به‌ویژه در امسال اشاره و با تبیین روابط حسنه ایران و عربستان در دولت سیزدهم، خاطرنشان کرد: امیدواریم این وحدت رویه مقدمه‌ای برای وحدت و همگرایی امت اسلام، علیه استکبار جهانی و صهیونیسم باشد.

وی با تحلیلی بر اوضاع منطقه و جهان و حضور مقتدرانه ایران اسلامی در قلب حیاط خلوت آمریکا، حذف دلار از مبادلات جهانی و به بار نشستن گفتمان مقاومت در دنیا، خاطرنشان کرد: این کارها نوید این را می‌دهد که دیگر نظام تک قطبی رو به افول است و امروز ایران اسلامی نه‌تنها وابسته به شرق و غرب نیست، بلکه خود محور قدرت در منطقه و دنیاست.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش